საქართველოს მედიაგარემო, 2023
8 თებერვალს, ადამიანის უფლებათა ცენტრმა პროექტის „ხარისხიანი მედია და მედიის გაცნობიერებული მოხმარება მედეგი საზოგადოებისთვის“ ConMeCo პროექტის ფარგლებში მომზადებულ კვლევის პრეზენტაცია გამართა. პრეზენტაციის ფარგლებში წარმოდგენილი იქნა ქართული მედიაგარემოს კვლევა,რომლის მიზანია საქართველოში მედიის თავისუფლების, ჟურნალისტების უფლებებისა და პლურალიზმის მდგომარეობის შეფასება. ამასთანავე, პრეზენტაციის ფარგლებში მედიის განვითარების ფონდმა წარმოადგინა მედიის ფინანსური გამჭვირვალობის (2022) შეფასება.
პროექტი, ხარისხიანი მედია და მედიის გაცნობიერებული მოხმარება მედეგი საზოგადოებისთვის (ConMeCo), ხორციელდება დოიჩე ველე აკადემიის მიერ მედიის განვითარების ფონდთან და ადამიანის უფლებათა ცენტრთან თანამშრომლობით, ევროკავშირის ფინანსური მხარდაჭერით და  გერმანიის ეკონომიკური განვითარებისა და თანამშრომლობის ფედერალური სამინისტროს თანადაფინანსებით.

On February 08, Human Rights Center (HRC) has presented the research - Media Environment of Georgia, which was prepared in the frame of the project “Quality Media and Conscious Media Consumption for Resilient Society” (ConMeCo).
During the presentation, the authors have presented the report with regard to Media Environment of Georgia, which aims to assess the freedom of media, state of rights of journalists and media pluralism in Georgia. In addition, the Media Development Fund (MDF) has presented the assessment of the Financial Transparency of Media in Georgia (2022).