2015 წლის ივნისში სამხრეთ კავკასიის ქვეყნებისა და ნორვეგიის არასამთავრობო ორგანიზაციების წარმომადგენლებმა დააარსეს „კოალიცია ნდობისათვის“. კოალიცია შეიქმნა სამწლიანი პროექტის შედეგად, რომელსაც ევროკავშირის ფინანსური მხარდაჭერით, ნორვეგიის ჰელსინკის კომიტეტი ახორციელებდა კოალიციის პოტენციურ წევრებთან ერთად. მისი მიზანი გახლდათ, შექმნილიყო „კოალიცია ნდობისთვის“. 2015 წლის სექტემბერში კოალიცია დარეგისტრირდა ნორვეგიაში, ოსლოში, როგორც საერთაშორისო ასოციაცია. მას აქვს რეგიონალური მიდგომა, რომელიც ხელს უწყობს თანამშრომლობასა და პარტნიორობას.
კოალიცია დამოუკიდებელი და გამჭვირვალე მართლმსაჯულებისათვის
კოალიციის წევრები
საქართველოს კოალიცია სისხლის სამართლის საერთაშორისო სასამართლოსთვის
სისხლის სამართლის საერთაშორისო სასამართლოსთვის საქართველოს კოალიცია  2003 წელს შეიქმნა და მისი მიზანია დემოკრატიისა და კანონის უზენაესობის განმტკიცება და გენოციდის, აგრესიის, ომისა და ადამიანურობის წინააღმდეგ მიმართული დანაშაულებისათვის პასუხისმგებლობის დამკვიდრებისა და ამგვარ დანაშაულთა მსხვერპლთათვის სამართლებრივი დახმარების უზრუნველყოფა ეროვნულ და საერთაშორისო დონეზე. კოალიციის წევრი არასამთავრობო ორგანიზაციები არიან: ადამიანის უფლებათა ცენტრი, „კონსტიტუციის 42-ე მუხლი“, საქართველოს ახალგაზრდა იურისტთა ასოციაცია, წამების მსხვერპლთა ფსიქოსოციალური და სამედიცინო რეაბილიტაციის ცენტრი (GCRT), „საერთაშორისო სამართლიანობა“ და „ადამიანის უფლებათა პრიორიტეტი“. კოალიციის წევრები ახორციელებენ პროექტს - „სამოქალაქო სექტორის ჩართულობა სისხლის სამართლის საერთაშორისო სასამართლოს საქართველოს სიტუაციის გამოძიებაში“. 2010 წლიდან საქართველოს კოალიცია არის სისხლის სამართლის საერთაშორისო სასამართლოსთვის საერთაშორისო კოალიციის წევრი.

THE COALITION FOR TRUST
The Coalition (www.coalitionfortrust.org) was established in June 2015 by a number of representatives of non-governmental organizations from the South Caucasus and Norway. The coalition resulted from three years of work done in the framework of an EU sponsored program, run by the Norwegian Helsinki Committee in cooperation with Coalition members, with the aim of establishing a coalition for trust. The Coalition has been registered as an international association in September 2015 in Oslo, Norway. It is built on a regional approach, fostering cooperation and partnership.
The Coalition for an Independent and Transparent Judiciary
Coalition members
Georgian Coalition for International Criminal Court
Human Rights Center is the head of Georgian Coalition for International Criminal Court (GCICC) which aims to protect the interests of victims of crimes within the jurisdiction of ICC, represent their interests both on national as well as on international level, increase public awareness regarding the ICC and promote conflict prevention, peaceful resolution and trust building processes. Following are the member organizations of GCICC: International Center on Conflict and Negotiation(ICCN), Human Rights Center(HRC), Georgian Young Lawyers Association(GYLA), Human Rights Priority, Union “21 Century”, “Article 42 of Constitution”, Center for Protection of Constitutional Rights(CCPR), Justice International and Georgian Center for Psychosocial and Medical Rehabilitation of Victims of Torture(GCRT).